WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Köpek Maması Yozgat

 Son dönemlerde evlerinden hayvan beslemek isteyen hayvan severlerin en çok tercih ettiği hayvan cinsleri arasında, köpekler ön sıralarda gelmektedir. Sahiplerine olan sadakat ve kolay eğitilebilir olmaları, günden güne bu sıralama da daha da yükseklere çıkmalarını sağlamaktadır. Her hayvanın doğası gereği, yaşayabileceği satılık köpek ortam şartları bir birinden farklılık göstermektedir. Köpekler için de bu durum geçerlidir. Bazıları daha açık ve ferah ortamlarda rahat ederken, bazı köpek cinsleri de daha kapalı ve daha küçük ortamlarda oldukça rahat bir şekilde hayatlarını sürdürebilirler. 

 Öncelikli olarak köpek beslemek isteyen hayvan severlerin, edinecekleri köpek cinsini doğru bir şekilde seçmeleri gerekir. Çünkü köpeklere sunamayacakları imkânlar, farklı yaşam koşullarına alışık olan köpekleri daha zor bir duruma sokacaktır. Bu alanda seçim yapılırken, alanında uzman olan veteriner ve köpek yetiştiricilerden bilgi almak en doğru yol olacaktır. Köpek cinsi, sahibinin yaşam şartlarına ve imkânlarına göre doğru bir şekilde seçildikten sonra, artık o köpeğin her türlü sorumluluğu köpek sahibine aittir. 

 Son dönemlerde köpekler arasında en sık görülen rahatsızlıklar arasında, beslenme kaynaklı rahatsızlıklar ön sıralarda gelmektedir. Bunların bir çoğu köpek sahiplerinin bilgisizliğinden ya da sahip oldukları yanlış bilgilerden kaynaklanmaktadır. Köpeklere uygulanan yanlış beslenme programı, köpeklerin yavru köpek fiyatları sindirim sistemlerine, beslenme yapılarına, tuvalet alışkanlıklarına, fizyolojik gelişimlerine olumsuz etki edebilmektedir. Bu yüzden özellikle beslenme konusunda oldukça dikkatli olunması gerekir. Köpek sahipleri, köpek beslenmesi üzerine bilinçlenmelidir. Bu alanda yapılan en büyük yanlışlardan birisi, köpekleri insan kaynaklı gıdalar ile beslenmek ve günlük hayatta insanlar çöpe attığı kalıntı ve ya bozulmuş gıdalar ile beslemektir. 

 Nasıl ki bu gıdalar insan vücuduna ve sindirim sistemine zarar verebilir, aynı şekilde köpeklerinde sindirim sistemlerine zarar verebilmektedir. Bu gıdaların köpeklere verilmesinden kesinlikle kaçınılmalıdır. Sonuç olarak köpeklerin sindirim yapıları, insanlarınkinden oldukça büyük oranlarda farklılık göstermektedir. Bu tarz gıdalar verileceği zamanlarda ise köpeğin rahat sindirebileceği ve sağlığına uygun olan gıdalar tercih edilmelidir. Normal şartlarda her hangi bir mecburu durum olmadığından bu tarz gıdalarla besleme minimum düzeyde tutulmalıdır.  

Köpekler düzenli olarak kendi fizyolojilerine ve sindirim yapılarına uygun olan köpek mamaları ile beslenmelidirler. Son dönemlerde köpekler için oldukça fazla çeşit ve miktarda köpek mamaları piyasaya, düzenli satılık yavru köpek olarak sunulmaktadır. Bu mamalar arasından, köpeğin cinsine ve beslenme alışkanlıklarına göre en uygun olan köpek maması seçilmeli ve köpek bu mama ile düzenli bir şekilde aksatılmadan beslenmelidir. Her ilde oldukça farklı köpek maması üreten firmalar bulunmaktadır. Köpek Maması Yozgat ilinde de çeşitli firmalarda, oldukça yaygın bir şekilde üretilmektedir. Türkiye’nin her yerinde köpeklerin ihtiyaçlarını yeterli ve dengeli bir şekilde karşılayacak, köpek mamalarını bulmak mümkündür. Bu mamaların zengin besin içerikleri sayesinde köpekler için her hangi bir ek gıdaya ihtiyaç kalmamaktadır.  

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: