WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Köpek Maması Üsküdar 

Köpek beslenmesi önemli bir konudur. Çünkü beslenme vücut yapısını belirleyen içeriklerin vücuda alınması demektir. Köpek beslenmesinde önerilen birincil yemek maddesi mamalardır. Çünkü uzmanlar tarafından yapılan mamalar köpeğinizin ihtiyacı olan besin değerleri içermektedir. Bazı köpek sahipleri satılık köpek mama almak yerine kendileri evde mama yapmaya çalışırlar. Fakat bu geçici bir çözümdür. Çünkü köpekler geliştikçe ihtiyaçları da artmaktadır. Üstelik eğer uzman değilseniz yapacağınız mamanın köpeğinize zarar verme olasılığı da vardır. Bu yüzden yapılacak en mantıklı şey köpeğinize en uygun mamayı almaktır. Üsküdar’da bu hizmeti veren onlarca yer bulunmaktadır. 

Köpekler farklı ırklarda olmaktadırlar. Bu yüzden her ırkın besin ihtiyaçları farklı olmaktadır. Örneğin büyük ırk köpeklerin kemik yağıları için daha fazla demir, fosfor ve kalsiyum alamsı gerekirken; küçük ve kıllı hayvanların tüy dökümünü azaltan ve içinde bol A ve E vitamini bulunan besinler yemesi gerekmektedir. Bu besinlerin oranını da ancak işini bilen kişiler yapabilir. Ev yapımı köpek mamaları deneme yanılma yoluyla uzman olmayan kişilerce hazırlanır ve eğer dikkat etmezseniz bu mamalar köpeğinize zarar verir. 

Çünkü uzman bile olsa ev yapımı mama yapan kişi kendi köpeğinin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre hazırlar. Bu yüzden kendi köpeğine faydası olsa bile sizin köpeğiniz için zararlı olabilir. Mama almak da ciddi bir konudur. Çünkü aldığınız mamanın köpeğinizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılaması gerekmektedir. Her mamada olması gereken ve olmaması gereken içerikler vardır. Bu yüzden bunların satılık yavru köpek bilinmesi gerekilmektedir. Peki, bir köpek mamasında hangi besinlerin olması gerekmektedir? Bir köpek mamasında olması gereken başlıca içerikler: 

Bu içeriklerin her köpek mamasında olması gerekmektedir. Ayrıca köpek mamalarında az oranda kullanıldığında yararlı fakat azla kullanıldığında zararlı olan içerikler de bulunmaktadır. Bunlar içinde büyük oranda Glisenik endeksi bulunan içeriklerdir. Bu içerikler: 

Ayrıca mısır glüteni ve hayvansal yan ürünlerden uzak kalınması gerekilmektedir.Bir mamanın içerisinde olması gereken içeriklerin sebeplerine bakıldığında protein içeriğinin köpeğinizin vücudunu bir zırh gibi koruduğunu ve onardığını görürüz. Protein hücrelerin yenilenmesi, onarılması ve antikor üretilmesinde bolca rol oynarlar. Bu yüzden vücut içinde zararlı mikroorganizma olmaması için ve yaraların enfeksiyon kapmaması için önemlidir. Protein miktarı kuru mamalar için en az %7,5 ile 12 arasında olmalıdır. Konserve mamalarda ise %3-5 yeterli olacaktır. 

Bunun nedeni konserve mamaların ek besin olmasıdır. Diğer bir içerik olan et içeriği köpek maması Üsküdar içerisinde yavru köpek fiyatları bolca bulunmaktadır. Bunun nedeni etçil olan köpeklerin beslenmesinde et besini doyurucu ve sağlıklı bir besin olmasındandır. Bu yüzden aldığınız mamadaki et oranına dikkat edilmelidir. Mineraller vücut direncini artıran içerikleridir. Örneğin kalsiyum, demir, fosfor gibi içerikler mineraldir. Ve vücut için çok önemlidir. Kemiklerin, kasların, eklemlerin daha sağlıklı olması; daha sağlam ve dirençli olması için önemli içeriklerdir. Vitaminler ise bir vücut yapısının iyi çalışmasını, organların görevlerini en iyi şekilde yapması için çalışır. 

Yokluklarında vücut zarar görebilir. Mamada az olması ya da olmaması gereken içerikler ise vücut yapısına zarar veren içeriklerdir. Pirinç içinde protein olduğu için her mamada karşınıza çıkar. Önemli olan az olmasıdır. Köpekler gibi etçil canlılar için tahıllar besleyici içerikler olmazlar. Bu yüzden sürekli yerler. Bunun sonucunda alerji olma, obeziteye yakalanma ve hem sindirim hem de boşaltım sistemlerinin zarar göme olasılığı vardır. Yapılması gereken az oranda tahıl ve çokça et kullanmaktır.Eğer Üsküdar’da oturuyorsanız ya da herhangi bir yerde size en yakım mama satan yere gidin ve size en uygun olan mamayı alıp köpeğinize verin. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: